News

Przekłucie uszu

- Pamiętaj, że strach dziecka jest większy niż ból. Przekłuj oboje uszu jednocześnie.

- Nie narażaj dziecka na powstanie alergii, wybierz bezpieczny  hipoalergiczny system przekłuwania uszu Blomdahl.

- Tylko jednorazowe kasety zapewnią sterylność przekłucia.

- Kolczyki przekłuciowe z grubszym sztyftem sprawią, że zakładając w przyszłości kolczyki, nie będziesz ranić sobie uszu. 

- Zadbaj już teraz o dalszy proces gojenia i kup kolczyki hipoalergiczne z cieńszym sztyftem, które założysz w szóstym tygodniu po przekłuciu.

Ochrona klientów

Firma Blomdahl współpracuje z dermatologami ze Szpitala Uniwersyteckiego Skåne w Malmö, w Szwecji. Dzięki temu, firma jest informowana na bieżąco o wynikach badań nad toksycznością różnych materiałów. Wiedza ta pozwala dobierać bezpieczne materiały do produkcji biżuterii, wyprzedzając nawet obowiązujące normy prawne. Biżuteria oprócz niklu może również zawierać inne alergeny, takie jak kobalt, pallad, złoto, chrom, żywice epoksydowe i akrylany. Dodatkowo w jej składzie mogą się pojawić także substancje toksyczne, takie jak ołów i kadm, oraz substancje rakotwórcze np. formaldehyd. Mając świadomość olbrzymiej odpowiedzialności za zdrowie Klientów, Blomdahl do produkcji biżuterii stosuje wyłącznie starannie dobrane materiały: czysty plastik medyczny oraz czysty tytan medyczny.

SZKOLENIA Z BEZPIECZNEGO SYSTEMU PRZEKŁUWANIA USZU I NOSA BLOMDAHL 2022


NASZA WIEDZA I DOŚWIADCZENIE SĄ TWOJĄ GWARANCJĄ

Marka Blomdahl to nie tylko produkty. To także wiedza. Certyfikat Specjalisty Przekłuwania Blomdahl i nasze wsparcie gwarantują bezpieczne wykonanie usługi Tobie, Twoim pracownikom i klientom. Zapraszamy do udziału w szkoleniach z zakresu przekłuwania uszu i nosa. Podczas szkolenia dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, które zdobywaliśmy od początku istnienia firmy Blomdahl, czyli od ponad 30 lat.


PROGRAM SZKOLENIA

  • historia piercingu
  • aspekty medyczne
  • alergie na metale
  • szkolenie praktyczne
  • gdzie i jak przekłuwać
  • okres gojenia
  • prawo i przepisy
  • możliwości biznesowe
  • test praktyczny

  Czas trwania szkolenia - 1 dzień


TERMINY SZKOLEŃ

23 sierpnia 2022 godz.10:00-14.30

BIOLOGICA ul. Pola Karolińskie 4, Warszawa.
Zapisy tel. 22 863 20 14, e-mail: sklep@biologica.pl

13 września 2022 godz.10:00-14.30

BIOLOGICA ul. Pola Karolińskie 4, Warszawa.
Zapisy tel. 22 863 20 14, e-mail: sklep@biologica.pl

11 października 2022 godz.10:00-14.30

BIOLOGICA ul. Pola Karolińskie 4, Warszawa.
Zapisy tel. 22 863 20 14, e-mail: sklep@biologica.pl

8 listopada 2022 godz.10:00-14.30

BIOLOGICA ul. Pola Karolińskie 4, Warszawa.
Zapisy tel. 22 863 20 14, e-mail: sklep@biologica.pl

6 grudnia 2022 godz.10:00-14.30

BIOLOGICA ul. Pola Karolińskie 4, Warszawa.
Zapisy tel. 22 863 20 14, e-mail: sklep@biologica.pl

JUŻ PO targACH BEAUTY FORUM

Za nami wiosenna edycja targów Beauty Forum. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska. Produkty Blomdahl cieszyły się ogromnym zainteresowaniem a w szczególności nowości, które wprowadziliśmy w tym roku. Oczywiście wisienką na torcie było medyczne przekłuwanie uszu, które jak zawsze wzbudza największe zainteresowanie.

targi BEAUTY FORUM

Zapraszamy na targi Beauty Forum Polska, które odbędą się 23-24 kwietnia 2022 w Ptak Warsaw EXPO (Hala F, wjazd W3)
al. Katowicka 62, Nadarzyn k. Warszawy, gdzie marka Blomdahl przygotowała dla Was swoje stoisko D32.

Co w programie 

Prezentacja kolekcji biżuterii hipoalergicznej oraz możliwość przekłucia uszu i nosa. Wykwalifikowani przedstawiciele marki odpowiedzą na wszystkie wasze pytania dotyczące bezpieczeństwa przekłuwania metodą Blomdahl oraz biżuterii hipoalergicznej.

 

Katalog - Biżuteria Hipoalergiczna SFJ 2022

Przedstawiamy Państwu wersję elektroniczną długo wyczekiwanego nowego katalogu Biżuterii Hipoalergicznej BLOMDAHL SFJ 2022 prezentującego cały dostępny asortyment. Dysponujemy również wersją drukowaną. Prosimy o mail: sklep@biologica.pl lub kontakt telefoniczny: 22 863 20 14 w celu zamówienia bezpłatnego egzemplarza. 

katalog do pobrania www.blomdahl.pl

fitness a elegancja

Wszyscy chyba możemy zgodzić się z twierdzeniem, że żaden, inny typ biżuterii tak bardzo nie podkreśla kobiecej urody jak para kolczyków. Subtelny drobiazg, który podkreśli kolor oczu, owal twarzy i widoczny jest niemal w każdej sytuacji. 
Naszym, skromnym zdaniem jest to także najwygodniejszy rodzaj biżuterii, gdyż nie jest uciążliwy podczas podejmowania aktywności fizycznej. Z marką Blomdahl możesz być piękna i zadbana w każdej sytuacji także na basenie i sali fitness.

Czy wiecie co to jest Clean Pack?

To sterylne opakowanie w którym dostarczane są Twoje kolczyki. Dla całkowitej pewności opakowanie zabezpieczone jest etykietą, więc nikt przed Tobą nie może go otworzyć i dzięki temu jesteś pierwszą osobą, która dotknie Twojej, nowej biżuterii firmy Blomdahl.
Prawda, że wyjątkowe opakowanie?
Blomdahl dostarcza swoim Klientom tylko to, co jest najlepsze.

katalog Blomdahl edycja jesień zima

Oddajemy do Państwa rąk nowy katalog z nowościami Biżuterii Hipoalergicznej Skin Friendly Jewellery. Katalog jest bezpłatny. Zapraszamy do zamówienia - tel. 22 863 20 14

higiena pozabiegowa - waciki Piercing Aftercare

Jeżeli przekłułaś sobie uszy to pamiętaj, że higiena po zabiegu jest niezwykle ważna. Przez sześć tygodni od przekłucia stosuj waciki Piercing Aftercare firmy Blomdahl do codziennej pielęgnacji. Waciki są bardzo delikatne dla skóry, a przede wszystkim nie zawierają alkoholu. W sposób bezpieczny oczyszczają miejsce przekłucia. Waciki są pojedynczo, sterylnie pakowane dzięki temu można wygodnie je zabrać ze sobą do szkoły czy pracy.

Krótka historia biżuterii

Drogie mamy czy widziałyście już wzory kolczyków idealne dla waszych pociech? Jeżeli nie to zachęcamy do przejrzenia naszej oferty kolczyków hipoalergicznych Skin Friendly Jewellery. Chętnie sami przedstawilibyśmy naszym zdaniem najpiękniejsze, lecz jak mówi łacińska maksyma - „O smakach nie należy dyskutować”.

W zamian za to króciutko opowiemy historię kolczyków. Wg archeologów kolczyki były popularne już 3000 lat p.n.e. i co ciekawsze tyczy to niemal całego świata. W starożytnym Egipcie początkowo zarezerwowane tylko dla faraonów z czasem stały się niezwykle popularną biżuterią. Wykonywane ze złota i zdobne w drogocenne kamienie stanowiły o bogactwie i statusie posiadacza. Ciekawostką jest, że Tutenchamon miał przebite uszy, a już całkowitym szokiem jest fakt, że koty faraonów także nosiły kolczyki. W czasach starożytnych głównym powodem noszenia kolczyków nie były względy estetyczne lecz…był to sposób na odstraszenie demonów. 

W czasach rzymskich kolczyki nadal były bardzo popularną biżuterią, a schyłku imperium nastąpiły dwie, ogromne zmiany. Po pierwsze kolczyki stały się domeną kobiet i przestały być noszone w charakterze ochrony przed złymi duchami, lecz stały się elementem kreacji. W dobie średniowiecza noszenie kolczyków wyszło z mody, ale tylko na jakiś czas, gdyż moda na kolczyki triumfalnie powraca w renesansie. Szczególnie uwielbiane i pożądane były wówczas kolczyki z perłami. Oświecenie to czas kolczyków z kamieniami szlachetnymi. Fryzury były tak pomyślane by eksponować uszy i szyje i tym samym pozwolić na prezentację kolczyków, które przybierały formy ozdobnych „żyrandoli” wysadzanych szafirami, rubinami, szmaragdami, granatami. Ciekawostką jest fakt, że w tamtych czasach diament dopiero przebijał się do czołówki kamieni szlachetnych.
Początki wieku XIX to ponownie spadek popularności kolczyków, które do łask wracają za panowania królowej Wiktorii będącej ikoną mody tamtych czasów. Na salony ponownie trafiają okazałe, wiszące kolczyki zdobione kamieniami szlachetnymi i równocześnie pojawiają się i powoli zyskują popularność kolczyki typu sztyft. Na początku XX wieku przebijanie uszu staje się niemodne i kolczyki zostają zastąpione przez klipsy, aż do lat 50-tych. Ponowny wzrost popularności kolczyki zawdzięczają królowej Elżbiecie II, która uszy przekuła jako bardzo młoda osoba i nigdy nie pokazywała się bez kolczyków. W czasach nam współczesnych posiadanie kolczyków to przysłowiowe - must have :) Kolczyki noszone są zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.

Alergia na nikiel

Okres letni nie dla wszystkich kojarzy się wyłącznie optymistycznie, gdyż jest to także trudny czas dla alergików i osób ze skłonnościami do reakcji uczuleniowych. Alergie pojawiają się w różnym okresie naszego życia i mają na to wpływ wszelakie czynniki. Wiemy jak bardzo uprzykrzają one życie, dlatego też nie bagatelizujemy alergii, którą jest również alergią na nikiel.
 
Alergia na nikiel występuje u co piątej osoby. Pojawia się po bezpośrednim kontakcie ze skórą tego pierwiastka i objawia swędzącą wysypką. Najlepszym sposobem zapobiegania wystąpieniu alergii na nikiel jest unikanie produktów mogących zawierać go w swoim składzie, w szczególności biżuterii. Jednak ciężko jest sobie wyobrazić brak możliwości założenia ulubionych ozdób. 
 
Dlatego marka Blomdahl przybywa z pomocą. Hipoalergiczna biżuteria Skin Friendly Jewellery Blomdahl została opracowana po konsultacji z lekarzami dermatologami właśnie z myślą o alergikach. Badania dowodzą, że jesteśmy naprawdę skuteczni i bezpieczni dla Twojej skóry. Wiele osób ze skłonnością do alergii, które wypróbowały biżuterię naszej marki są zdumione brakiem reakcji uczuleniowej na swojej skórze.
 
Śmiało możecie nazywać nas swoim bohaterem, pragniemy ratować Was przed choćby najmniejszym utrudnieniem i dyskomfortem.

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14