Masz alergię na nikiel? Zrób sobie prezent i sięgnij po biżuterię z tytanu

Chociaż alergia na biżuterię nie występuje z dużą częstotliwością, kiedy już się pojawi, może być nie lada utrudnieniem dla borykającej się z nią osoby. Brak możliwości cieszenia się ulubionymi kolczykami, pierścionkami, naszyjnikami czy bransoletkami może znacząco wpłynąć na samopoczucie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak w walce z tym problemem może nam pomóc tytan? Sprawdź tutaj! 

Tytan - uwolnij się od alergii 

Alergia spowodowana kontaktem skóry z materiałem uczulającym objawia się poprzez opuchliznę danego miejsca oraz pojawianie się pojedynczych grudek, bąbli czy wysypki. Nie sposób jej nie przeoczyć, ponieważ rzutuje ona nie tylko na walory estetyczne naszego wyglądu - poprzez swędzenie, szczypanie oraz zaniżenie naszego obrazu siebie wynikające z nieustannego uczucia dyskomfortu, wpływa również znacząco na  obniżenie naszego samopoczucia. 

Z czego wynika pojawienie się alergii na biżuterię? Najczęściej z jej składu, w którym można zanotować wysokie stężenie silnie uczulającego niklu, znajdującego się w dużej części stopów złota i srebra. Powyższe metale szlachetne wcale nie muszą wywołać reakcji alergicznej u ich posiadaczy - jeżeli jednak nasz organizm ma predyspozycje genetyczno-środowiskowe do wystąpienia nadwrażliwości na tego typu alergeny, na pewno niezwłocznie da nam o tym znać. 

Niezastąpioną alternatywą dla osób borykających się ze stanami alergicznymi bądź dla tych, którzy nie chcą dopuścić do ich wystąpienia, będzie biżuteria z tytanu. Jest on nie tylko metalem lżejszym od złota czy srebra, ale posiada również wysokie właściwości antyalergiczne, które są szeroko wykorzystywane w medycynie, przemyśle lotniczym oraz militarnym. Tytan charakteryzuje się niezwykłą trwałością, unikatowością oraz bezpieczeństwem - a to właśnie na tym najbardziej zależy uwielbiającym ponadczasową biżuterię konsumentom narażonym na występowanie powikłań alergicznych wynikających z kontaktu z innymi stopami metali. 

Szykowna biżuteria z tytanu dla alergików 

Warto podkreślić, że biżuteria wykonana z tytanu w żadnym stopniu nie ustępuje urodą i elegancją tej wykonanej z innych metali szlachetnych. Jest odporna na korozję, a co za tym idzie - niezwykle trwała. Jej plastyczna budowa pozwala na wykonanie wyjątkowych wzorów oraz kształtów, które zachwycą nawet najbardziej wymagających, estetycznych perfekcjonistów. Bez względu na to czy poszukujemy połyskujących kolczyków, czy matowego naszyjnika - wśród wyrobów tytanowych każdy znajdzie coś dla siebie. 

Oprócz bezpieczeństwa medycznego, tytan oferuje również szeroką gamę barw oraz odcieni, które z powodzeniem mogą zdobić nasze ciało i być unikatowym dopełnieniem wyjątkowych stylizacji. Do najczęściej występujących, biżuteryjnych form tytanu, należą: 

  • naturalny tytan medyczny - o lekko przydymionym, tajemniczym odcieniu 
  • srebrny tytan medyczny - naturalnie lśniący i szykowny
  • złoty tytan medyczny - niezwykle elegancki oraz finezyjny 

Biżuterię z tytanu, a zwłaszcza kolczyki, zaleca się nie tylko dla osób, u których wystąpiła alergia - jej wyrafinowany wygląd przyciąga uwagę wszystkich miłośników dobrego smaku, a hipoalergiczność sprawia, że jest ona doskonałym wyborem dla tych, którzy decydują się na wykonanie nowych kolczyków, zapewniając im optymalizację bezpieczeństwa oraz bezproblemowego gojenia się nowo powstałego miejsca przekłucia. 

Biżuteria z tytanu - spraw sobie niepowtarzalny prezent

Wysublimowane pierścionki, gustowne bransoletki, stylowe naszyjniki oraz geometryczne kolczyki - to wszystko jest na wyciągnięcie ręki! Satysfakcja z posiadania biżuterii posiadającej certyfikat potwierdzający stosowanie norm obowiązujących przy produkcji wyrobów medycznych oraz zapakowanej  w higienicznym opakowaniu Clean Pack, dodatkowo zabezpieczonym etykietą, może być nie do opisania - zwłaszcza wśród osób, które przez długi czas nie mogły sobie pozwolić na korzystanie z innych rodzajów wyrobów biżuteryjnych. 

Tego typu ozdoby, zostały stworzone z myślą o nas - nie zapominajmy więc, że nie musimy czekać na żadną okazję, okrągłą rocznicę, święta czy szczególne wydarzenie, żeby sprawić sobie wyjątkową biżuterię, która z powodzeniem dopełni naszą kreację oraz sprawi, że poczujemy się nie tylko atrakcyjni i pewni siebie, ale również bezpieczni we własnej skórze.

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14