Jak działa system bezpiecznego przekłuwania uszu metodą Blomdahl?

08-12-2024

W naszej kulturze, przekłuwanie uszu jest bardzo popularne. Idąc po ulicy, łatwo można zauważyć, że większość pań ma w każdym uchu przynajmniej jeden kolczyk. Obecnie, piercing uszu staje się też coraz popularniejszy u mężczyzn. Jednak piercing może okazać się bardzo niebezpieczny, jeżeli jest robiony niepoprawnie.

Do zagrożeń przy przekłuwaniu uszu zaliczamy infekcje, do których może doprowadzić niehigieniczne i źle przeprowadzone przekłuwanie. Są to między innymi: infekcje bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze. Najczęściej objawiają się one zaczerwienieniem dookoła wykonanego piercingu, bólem w tym miejscu, a także wysypką. Dużo złego w naszym zdrowiu może wyrządzić także źle dobrany kolczyk pozabiegowy. Jeżeli kolczyk wykonany jest z jakiegokolwiek metalu - nawet szlachetnego - może bowiem doprowadzić do alergii. Każdy metal zawiera bowiem nikiel, który może nas bardzo mocno uczulić. Kolczyki zakładane zaraz po przekłuwaniu powinny być wykonane z Plastiku Medycznego lub Tytanu Medycznego. Ostatnim zagrożeniem przy robieniu piercingu uszu jest brak odpowiedniej higieny nie tylko podczas zabiegu, ale także po nim. Ucho po przekłuciu jest niezwykle wrażliwe i narażone na infekcje, dlatego szalenie istotne jest, aby nie zanieczyszczać powstałych przy zabiegu ranek i regularnie je dezynfekować.

Jak działa system przekłuwania uszu metodą Blomdahl?

Metoda Blomdahl to nowoczesna metoda przekłuwania uszu, a opracowana została z myślą o bezpieczeństwie i komforcie klientów. Jest to przekłuwanie uszu, które świetnie nadaje się także dla dzieci. Jest tak nie tylko ze względu na sterylność i bezpieczeństwo podczas zabiegu, ale także sam sposób przekłuwania. Prawdopodobnie większość rodziców, którzy dali namówić się pociechom na zrobienie kolczyków, spotkało się z sytuacją, w której dziecko po przekłuciu pierwszego ucha, ze względu na ból, nie chciało przekłuwać już drugiego. Metoda Blomdahl całkowicie zapobiega temu problemowi - w metodzie tej przekłuwane są bowiem dwa uszy równocześnie. Całą procedurę można przedstawić w czterech, głównych krokach.

Krok 1: Na uszach klienta dokładnie wyznaczane są miejsca, w których ma być umieszczony kolczyk.


Krok 2: Piercer dezynfekuje ręce, po czym dezynfekuje także uszy klienta za pomocą nasączonych alkoholem wacików.

 


Krok 3: Przekłuwanie uszu odbywa się przy użyciu sterylnych kolczyków, umieszczonych wewnątrz sterylnych, jednorazowych kaset. Wszystkie części mające kontakt ze skórą są sterylne i jednorazowe

 

Krok 4: Piercer przykłada aparat z kasetą do ucha klienta, klika i... piercing gotowy!


Jak metoda Blomdahl zapobiega zagrożeniom przy przekłuwaniu uszu?

Metoda Blomdahl jest przede wszystkim sterylna - przed przekłuwaniem ucha ważną częścią jest dezynfekcja. Podczas zabiegu kasety, które mają bezpośredni kontakt z krwią klienta, są jednorazowe. Metoda Blomdahl zapobiega także urazom związanym z korzystaniem z metalowych kolczyków - oferuje bowiem kolczyki wykonane z najwyższej jakości, przyjaznych dla świeżo przekłutego ucha materiałów. Po przekłuciu uszu metodą Blomdahl, klient dostaje także instrukcję, jak powinien dbać o higienę i zdrowie przełutych uszu po zabiegu.

Co po przekłuciu ucha?

Po wykonanym zabiegu przekłuwania ucha metodą Blomdahl, klient dostaje od piercera ulotkę, na której zawarte są informacje o poprawnej higienie nowo zrobionego piercingu. Osobie ze świeżo przekłutymi uszami nie wolno dotykać uszu brudnymi rękami i zbyt często kąpać się w jeziorze, morzu lub rzece. Podczas ściągania ubrań musi zachować szczególną ostrożność, aby niechcący nie zahaczyć ubraniem o kolczyk, a podczas używania lakieru do włosów i perfum lub podczas farbowania włosów, musi uważać, aby kolczyki były zasłonięte. Należy pamiętać także o regularnym myciu miejsca przekłucia ucha oraz przez sześć tygodni od przekłucia stosować waciki do codziennej pielęgnacji uszu Blomdahl. Po sześciu tygodniach od zabiegu należy zmienić dotychczasowy kolczyk na kolczyki hipoalergiczne Blomdahl z cieńszym sztyftem.