Przekłuwanie uszu było w modzie od zawsze. Rodzice fundują ten prosty zabieg nawet maluchom. Niestety, przekłuwanie uszu nie zawsze odbywa się warunkach sterylnych. Dlaczego powinno się przekłuwać uszy tylko w profesjonalnym gabinecie? Jakie są skutki samodzielnego przebijania tkanek? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.
Na czym polega przekłuwanie uszu?
Przygotowanie klientki do przekłucia uszu odbywa się w następujących krokach:
Następnie specjalista przygotowuje się do zabiegu - myje ręce ciepłą wodą i wyciera jednorazowym ręcznikiem. Zanim przystąpi do wykonywania zabiegu dokładnie sprawdza czy nie występują żadne przeciwskazania - sprawdza czy uszy klientki nie zawierają cyst. Jeżeli występują, niestety nie można wykonać usługi. Następnie kolejno:
Po wykonaniu tych czynności można przygotować narzędzie do przekłuwania - pistolet lub sterylną igłę i przystąpić do zabiegu. Po wykonaniu usługi należy zaznajomić pacjentkę ze skutkami ubocznymi i konieczną pielęgnacją miejsca przekłucia.
Dlaczego nie powinno się samemu przekłuwać uszu?
Przekłuwanie uszu samemu w domu nie jest bezpieczne. W domu nie ma możliwości korzystania z całkowicie sterylnych narzędzi i warunków. Niestety, spirytus czy woda utleniona wbrew pozorom nie wystarczą, aby zdezynfekować narzędzia i kolczyk. Niektórzy uważają, że użycie specjalnej igły z wenflonem zakupionej w aptece zapewnia bezpieczeństwo zabiegu. Mimo, że jest to na pewno czystsze narzędzie niż domowa agrafka czy igła - nadal nie jest to idealny sposób. Aby bezpiecznie, bez powikłań przekłuć uszy, należy udać się do specjalistycznego gabinetu.
Przekłuwanie uszu - metoda blomdahl
Metoda przekłuwania uszu blomdahl stosuje całkowicie bezpieczne dla nas procedury. Polega ona na piercingu wykonanym wyłącznie sterylnymi narzędziami obu uszu jednocześnie, dzięki czemu szczególnie sprawdzi się przy dzieciach - jest on szybki.
Medyczne przekłuwanie uszu blomdahl zostało opracowane z uwzględnieniem zasad aseptyki stosowanej w służbie zdrowia, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się infekcji. Kolczyki Blomdahl do przekłuwania uszu są zaprojektowane tak, aby ułatwić proces gojenia się uszu. Są one opracowane po konsultacjach z dermatologami i wyprodukowane z czystego tytanu medycznego dzięki czemu nie powodują alergii.
Biżuteria hipoalergiczna a przekłuwanie uszu
Biżuteria hipoalergiczna nie zawiera niklu (czyli metalu na który najczęściej mamy alergię). Dzięki temu, taka biżuteria jest bezpieczna dla skóry i nie powoduje nieprzyjemnych doznań, takich jak pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie i puchnięcie skóry. W dzisiejszych czasach alergie są dosyć popularne, dlatego szczególnie przy piercingu warto zadbać o to, aby nie narażać dodatkowo naszej skóry na podrażnienie.
Ile kosztuje przekłuwanie uszu w salonie?
Przekłuwanie w salonie wiąże się ze skorzystaniem z niewielkiego cenniku. W zależności od miejsca przekłucia ceny są zróżnicowane. Salony posiadają także biżuterię, która po przekłuciu zostaje w naszych uszach. Jeżeli zdecydujesz się na piercing tej części ciała , ceny zaczynają się od około 70 złotych. Oprócz wykonania usługi specjalista wytłumaczy Ci także jak dbać i pielęgnować miejsce przekłucia.
Podsumowanie
Przekłuwanie uszu to wbrew pozorom zabieg, który wymaga specjalistycznego przygotowania i narzędzi. Mimo, że nasze mamy i babcie przekłuwały sobie uszy same, w dzisiejszych czasach znamy już skutki i niebezpieczeństwo z tym związane. Aby wykonać piercing uszu powinniśmy udać się do gabinetu zajmującego się tym profesjonalnie. Zrób sobie mikołajkowy prezent i bezpiecznie przekłuj uszy w gabinecie!
Kontakt
BIOEVOLUTION
ul. Pola Karolińskie 4
02-401 Warszawa
e-mail: sklep@biologica.pl
tel. 22 863 20 14