Zadbaj o siebie przed Sylwestrem i wybierz przekłucie uszu w gabinecie

Wybrałaś już swoją tegoroczną kreację sylwestrową? Pamiętaj, że to małe rzeczy robią różnicę. Akcesoria, w tym kolczyki, są równie ważne, jak ubrania. Sylwestrowe, przyciągające wzrok kolczyki zwrócą na siebie uwagę, a jednocześnie zapewnią Ci nienaganny wygląd. Minimalizm wciąż jest w modzie, ale nie zaszkodzi przełamać go luksusowymi kolczykami wykonanymi w zabawny sposób. Kolczyki sięgające do obojczyka będą idealnym oderwaniem od minimalistycznego stylu. Jak widzisz sylwester to doskonała okazja, aby przekłuć uszy. Przekonaj się, dlaczego warto przekłuć uszy w profesjonalnym salonie? Jakie kolczyki wybrać na początek oraz jak dbać o uszy po zabiegu.

Dlaczego warto przekłuwać uszy w gabinecie?

Chociaż przekłuwanie uszu nie jest niebezpieczną i skomplikowaną procedurą, nie należy go lekceważyć. Podczas jej manifestacji dochodzi do uszkodzenia tkanek naszego organizmu, co zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko infekcji lub czasowego osłabienia organizmu. Te powody należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, gdzie wykonujemy przekłuwanie uszu: Higiena i profesjonalizm to podstawowe i najważniejsze atrybuty każdego salonu, który szanuje swoich klientów taki, jak Blomdahl, które oferuje medyczne przekłuwanie uszu. Blomdahl podczas zabiegu stosuje zasady aseptyki stosowane we współczesnej opiece zdrowotnej, aby zapobiec zakażeniu. Kolczyki Blomdahl do przekłuwania uszu dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji ułatwiają i przyspieszają proces gojenia uszu, dzięki czemu w krótkim czasie  będziesz mogła założyć wymarzone kolczyki.

Jakie kolczyki wybrać na początek?

Po przekłuciu warto wybrać kolczyki ze stali chirurgicznej, która nie spowoduje infekcji i jest neutralna dla organizmu. Warto poświęcić trochę czasu na wybór modelu, ponieważ powinniśmy je nosić przez co najmniej 2-4 tygodnie, aby rana się zagoiła. Perforacje chrząstki goją się dłużej, do 3 miesięcy. Po tym czasie możemy je wymienić na własne ozdoby. Zdecydowanie najlepszym materiałem na pierwsze kolczyki jest srebro. Metal ten nie powoduje alergii, a co najważniejsze ma właściwości antyseptyczne, dzięki czemu zapobiega infekcjom. Rana nie jest już świeża, ale nadal istnieje ryzyko rozerwania rany, co może ostatecznie doprowadzić do infekcji. Ponieważ nasze uszy nie są jeszcze przyzwyczajone do ciężaru, przejdźmy do delikatnych małych pałeczek. Przyjdzie dzień, kiedy będzie można wstawiać większe ozdoby, takie jak wiszące ozdobne, koła.

Pielęgnacja i odpowiedzialność po zabiegu przekłuwania uszu

Pielęgnacja domowa jest szczególnie ważna po wykonaniu przekłucia uszu w bezpiecznych warunkach w profesjonalnym gabinecie. Miejsce nakłucia może być obolałe i opuchnięte przez kilka dni, a w skrajnych przypadkach tygodni. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja i kontrola. Przede wszystkim należy wybrać wysokiej jakości kolczyki, wykonane z bezniklowej stali chirurgicznej, która nie spowoduje dodatkowej wrażliwości skóry. Warto wspomnieć, że pod żadnym pozorem nie należy wyjmować wkładki użytej do przekłucia, dopóki nie zostanie całkowicie wygojona. Jeśli dotkniemy miejsca kolczyka lub przekłucia, róbmy to czystymi, zdezynfekowanymi rękami. Polecane jest przemywanie rany 1-2 razy dziennie specjalnym środkiem dezynfekującym, który może zapobiec ewentualnym podrażnieniom.

Antybiotyki nie są konieczne i należy je stosować zgodnie z zaleceniami lekarza – na przykład w przypadku wystąpienia infekcji. Przez 6 miesięcy po zabiegu można używać tylko kolczyków z prostymi sztyftami. Przez kilka tygodni po zabiegu należy unikać pływania w basenach, pływania w oceanie oraz długotrwałego moczenia się w wannie. Wszystkie kolczyki, w tym sztyfty i elementy ozdobne powinny być wykonane ze stopów metali, które nie powodują alergii. Obecnie nie zaleca się stosowania metali niewiadomego pochodzenia, takich jak nikiel i miedź. Jeśli wystąpi reakcja alergiczna, powinieneś udać się do lekarza i wcześniej zdjąć z uszu kolczyki, które podejrzewasz, że są przyczyną alergii. Nie zaleca się zdejmowania kolczyków, jeśli powyższe objawy występują tylko w ciągu pierwszych 6 tygodni po zabiegu, chyba że specjalista zaleci inaczej.

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14