Pierwsze święta i pierwsze kolczyki dla dziecka

Święta to wyjątkowy czas dla rodzin, a szczególnie dla tych, w których kolejna osoba przyszła na świat. Jeśli obchodzisz pierwszą gwiazdkę z dzieckiem, jest to doskonały moment, aby uczcić tę doniosłą okazję i okazać swoją miłość, dając prezenty, które będą cenione przez długi czas. Jednym z takich ponadczasowych upominków są kolczyki, które nie tylko mogą stać się pamiątką, ale także stworzyć wspomnienia na całe życie za każdym razem, gdy spojrzycie na nie wspólnie, kiedy dziecko zacznie wymawiać pierwsze słowa i rozumieć świat. W tym artykule przyjrzymy się, jak właściwie zająć się tym procesem i jaką metodę wybrać, aby zachować bezpieczeństwo swojego dziecka.

Co warto rozważać mając na uwadze pierwsze kolczyki dla dziecka?

Święta Bożego Narodzenia z pewnością to wyjątkowy okres dla rodziców nowonarodzonego dziecka. Jedną z tradycji, której nie można pominąć, jest podarowanie swojemu maleństwu pierwszej pary kolczyków. Biżuteria dla dzieci jest bezpieczniejsza niż kiedykolwiek dotąd i mamy do wyboru dziesiątki rodzajów kolczyków, które mogą pojawić się na uszach dziecka w trakcie nadchodzących świąt.

Możesz wybierać spośród prostych sztyftów o kolorze białym lub srebrnym oraz pięknych zawieszek z cyrkoniami w srebrnej oprawie. Znajdziesz też maleńkie pasjanse, które z czasem mogą stać się cennymi pamiątkami przekazywanymi przez pokolenia, przypominającymi o tych cennych pierwszych dniach spędzonych razem jako rosnąca rodzina.

Najlepszym, bo najbezpieczniejszym materiałem jest w tej sytuacji plastik medyczny z zerową zawartością niklu lub tytanu. W przypadku dzieci nie zaleca się wykorzystywania srebra, złota czy innych, mogących wchodzić w interakcję ze skórą materiałów, dlatego przed pierwszą gwiazdką postaw na kolczyki z plastiku medycznego. W przypadku osób nieco starszych poleca się kolczyki z tytanu medycznego.

Bezpieczeństwo jest priorytetem, jeśli zakładasz kolczyki dziecku - jak metoda Blomdahl w tym pomaga?

Jeśli chodzi o zakładanie kolczyków dla dziecka, kluczem jest ostrożność. Przekłuwanie może być nie tylko bolesne, ale może też spowodować infekcje i inne komplikacje, jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo. Jak wie każdy rodzic, nawet najmniejsza infekcja, dla dziecka mogłaby być niebezpieczeństwem.

Metoda Blomdahl jest bardzo pomocna w tym procesie dzięki unikalnemu profilowi bezpieczeństwa i ścisłej procedurze medycznej, która została opracowana na przestrzeni lat współpracy dermatologów i jest wynikiem badań nad bezpiecznym przekłuwaniem ciała. Ryzyko jest całkowicie wyeliminowane, a sam system jest stworzony tak, aby wykorzystywać hipoalergiczny materiał i zachować sterylność podczas aplikacji.

Plastik medyczny wykorzystywany w tej metodzie niczym nie różni się od złota czy srebra, jeśli chodzi o styl. Jeśli uważasz, że Twoje dziecko chciałoby zobaczyć w lustrze piękne ćwieki lub obręcze zdobiące jego uszy, możesz bez problemu znaleźć taki produkt. Biżuteria hipoalergiczna jest znana od niedawna i jest wykorzystywana zarówno przy przekłuwaniu nosa, jak i uszu.

Dzięki regularnemu czyszczeniu i konserwacji zgodnie z odpowiednimi instrukcjami dostarczonymi przez personel medyczny możesz zapewnić sobie pełną radość z obserwowania, jak Twoje dziecko dorasta, ciesząc się swoją piękną biżuterią, bez konieczności martwienia się o ryzyko zdrowotne związane z tradycyjnymi materiałami stosowanymi wcześniej, takimi jak nikiel, które narażają niemowlęta na alergię, kontakt z potencjalnymi wirusami oraz bakteriami gronkowca powodującymi choroby skóry związane z bakteriami.

Specjalnie zaprojektowane kolczyki dla metody Blomdahl dla redukcji podrażnień

Kolczyki stosowane w metodzie Blomdahl są rewolucyjnym osiągnięciem w świecie biżuterii. Oferują łatwy i bezpieczny sposób na przekłucie nosa lub uszu bez konieczności martwienia się o infekcje i podrażnienia związane z tradycyjnym przekłuwaniem. W metodzie Blomdahl wykorzystuje się plastik klasy medycznej zamiast metalu, co pomaga zredukować blizny i skraca czas gojenia się po przekłuciu do minimum.

Produkt jest produkowany i zakładany w sterylnych warunkach, a każda para jest pakowana indywidualnie ze względów higienicznych, jak również dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa podczas aplikacji. Według opinii klientów są one wygodniejsze niż metalowe, ponieważ są wykonane z hipoalergicznych materiałów i nie powodują podrażnień skóry charakterystycznych dla metali.

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14