Pierwsze kolczyki dla dziecka na mikołajkowy prezent

Mikołajki tuż, tuż. Przy tej, jak i podobnych okazjach pojawia się zwykle ten sam problem - co kupić dziecku na prezent? Zabawki, słodycze, ubranka. To wszystko już ma. Powtarzalność prezentów, nadmiar kolorowych, plastikowych i grających  przedmiotów w pokoju dziecięcym, zaczyna być w pewnym momencie irytujący. Tym razem zdecyduj się na coś oryginalnego. Postaw na biżuterię dziecięcą. Najlepszą opcją będą kolczyki. Z takiego prezentu ucieszy się każda mała modnisia.

Pierwsze kolczyki na pierwsze mikołajki

Małe dziecko dostaje prezenty przy każdej nadarzającej się okazji. Zwykle są to niezbędne na początku akcesoria i ubranka. Wraz z wiekiem pojawiają się wokół niego coraz bardziej atrakcyjne przedmioty, zabawki, książeczki. Jednak, czy to wszystko, czego malec potrzebuje?

Biżuteria przeznaczona dla małych dzieci jest jednym z niewielu rozwiązań na oryginalny prezent, bo czyż nie ma nic słodszego, jak ukochana córeczka z kolczykami w uszach? Założenie kolczyków to czynność mająca na celu dbanie o dziecko.  Podobnie jak ubieranie dziewczynek w ładne i eleganckie stroje, czy czesanie ich.

Podarunek w postaci kolczyków, w przeciwieństwie do niektórych zabawek, jest prezentem na lata. Może także pełnić funkcję pamiątki. Kolczyki mogą zostać założone od razu lub poczekać, aż dziecko podrośnie. Wszystko zależy od decyzji rodziców i tego, czy dziecko jest na nie gotowe. 

Z jakiego materiału powinny być wykonane kolczyki dla dziecka?

Decydując się na zakup kolczyków jako prezent mikołajkowy, warto wcześniej zapoznać się z szerokim asortymentem tego typu produktów. A jest w czym wybierać. Kolczyki wykonane są z różnego rodzaju materiałów. Między innymi plastiku medycznego, złotego tytanu medycznego, srebrnego tytanu medycznego, naturalnego tytanu medycznego lub czarnego tytanu medycznego.

W przypadku dzieci najlepszym rozwiązaniem są produkty antybakteryjne i hipoalergiczne.  Dotychczas stosowanym przez kosmetologów rozwiązaniem były kolczyki wykonane z metali szlachetnych. Jednak bardzo często po ich założeniu, pojawiały się reakcje alergiczne. Dodatkowo zarówno większe, jak i mniejsze dzieci mają skłonność do gubienia tego typu biżuterii, co wiąże się z kosztami.

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest zakup kolczyków wykonanych z plastiku medycznego lub tytanu. Plastik medyczny nie zawiera w swoim składzie drażniących substancji, takich jak nikiel, jest więc całkowicie bezpieczny dla skóry. Drugim rozwiązaniem, jest zakup kolczyków wykonanych z tytanu medycznego (Pure Medical Titanum). Biżuteria wykonana z tego tworzywa również ma właściwości antyalergiczne. Co więcej, dzięki pokryciu odpowiedniego koloru warstwą z powodzeniem może zastąpić biżuterię złotą lub srebrną.

Na co zwrócić uwagę wybierając kolczyki dla dziecka?

Kolczyki to cała masa rodzai, wzorów, wielkości i kolorów.  Jest kilka zasad, którymi warto kierować się podczas ich wyboru.

  • Wiek dziecka. Im mniejsze dziecko, tym mniejsze kolczyki. Dla niemowląt i małych dzieci do 3 roku życia zalecane są kolczyki typu sztyfty. Starsze dziewczynki z pewnością ucieszą się z każdego rodzaju kolczyków. Większe modele jednak nie będą mogły być używane przez nie na co dzień np. do szkoły.
  • Wzór. Najlepiej, gdy kolczyki nie będą posiadały ostrych i zaczepnych brzegów. Jest to bardzo ważne zwłaszcza podczas ubierania. To właśnie wtedy może dojść do bolesnego pociągnięcia, wyrwania a tym samym zagubienia kolczyka.
  • Prezent musi się przede wszystkim podobać. Jeśli obdarowywana dziewczynka jest już starsza, to z pewnością ma swój ulubiony kolor, być może nawet styl ubierania. Kolczyki typu sztyft posiadają kryształki, we wszystkich barwach.
  • Rodzaj zapięcia. Bogaty wybór kolczyków wiąże się z szerokim wyborem sposobu ich zapięcia. Musi być ono przede wszystkim trwałe, aby kolczyk nie wypadł. W przypadku zgubienia samej zatyczki istnieje możliwość jej dokupienia. Jakość zapięcia ma również wpływ na bezpieczeństwo dziecka, zwłaszcza małego, które nieświadome mogłoby połknąć wyjętego z ucha kolczyka.

Decydując się na zakup kolczyków w ramach prezentu mikołajkowego, mamy szansę podarować dziecku piękną pamiątkę. Taki podarunek, nie tylko ładnie wygląda, ale także jest praktyczny. To swojego rodzaju ozdoba. Warto o nim pomyśleć, nawet gdy dziewczynka jeszcze nie nosi kolczyków. Być może prezent stanie się okazją do wprowadzenia małych zmian. 

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14