Pierścionki przyjazne dla skóry

Biżuteria srebrna czy złota prezentuje się zjawiskowo, jednak znajdujące się w niej domieszki innych metali często są przyczyną reakcji alergicznych. W takiej sytuacji noszenie tego typu wyrobów może doprowadzić do zmian skórnych, uciążliwego świądu, bólu i pieczenia. Świetną alternatywą są hipoalergiczne pierścionki, wykonane z przyjaznego dla skóry tytanu. 

Co jest najczęstszą przyczyną alergii?

Warto pamiętać, że złoto i srebro samo w sobie nie uczula. Za wystąpienie silnych reakcji alergicznych odpowiadają dodane do nich metale, takie jak nikiel, kobalt, pallad czy chrom. W przypadku wrażliwej skóry, należy bezwzględnie unikać takich wyrobów. W wielu srebrnych pierścionkach wykorzystuje się też azotan srebrna, który może być czynnikiem wywołującym alergię. Chcąc uchronić się przed jej przykrymi objawami, najlepiej sięgać po bezpieczne pierścionki, wykonane z tytanu medycznego, w których to nie zawarto żadnych szkodliwych dodatków.

Tytanowe obrączki - czym są?

Tytanowe obrączki powstały z myślą o osobach z wrażliwą skórą, które do tej pory korzystały jedynie z biżuterii wykonanej ze stali chirurgicznej. Są one alternatywą dla bardzo kosztownych wyrobów z platyny, a przy tym prezentują się również gustownie. Wybierając obrączkę, warto postawić właśnie na to bezpiecznie rozwiązanie. Co ważne, takie wyroby dostępne są w kolorze złotym i srebrnym, jak i mogą być ozdobione kamieniami. Da się je też grawerować i modelować. Ciekawą propozycją będzie klasyczny pierścionek w kolorze tytanu  czy też uroczy i efektowny pierścionek z motylem w kolorze złotym.

Pierścionki z tytanu - właściwości

Tytan jest metalem wysoce odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Pierścionki z niego wykonane zachowują swój nienaganny wygląd przez długi czas, w przeciwieństwie do tych wykonanych z innych kruszców. Warto też podkreślić, iż wyroby tytanowe w porównaniu do złota czy srebra nie podlegają mechanicznemu odkształceniu. Taką biżuterię można też z łatwością wyczyścić wodą z dodatkiem mydła. Tego metalu nie uszkodzi słona woda, kwas solny, chlor czy też inne substancje chemiczne. Tytanowego pierścionka nie trzeba więc ściągać z palca, przed codziennym sprzątaniem z użyciem detergentów. Nie szkodzą mu też promienie słoneczne. Najważniejszą jednak zaletą omawianego kruszcu jest to, że jest on hipoalergiczny. Mogą więc po niego sięgać bez obaw osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii. To też doskonała propozycja dla osób uprawiających sport czy też pracujących fizyczne. Obrączki zaręczynowe czy ślubne wykonane właśnie z tego metalu prezentują się zjawiskowo i w żaden sposób nie odbiegają od tych wykonanych z klasycznego złota.

Zalety pierścionków z tytanu 

Pierścionki z tego metalu sprawdzą się na specjalne okazje, a więc jako pierścionki ślubne i zaręczynowe, jednak warto je też nosić jako codzienne uzupełnienie stylizacji. Jeśli chodzi o ich główne zalety, są to:

  • hipoalergiczność- po takie wyroby powinny sięgać osoby skłonne do alergii,
  • niska cena- wyroby z tytanu wyglądają efektownie, w przy tym są mniej kosztowne w zakupie od tych wykonanych ze srebra czy platyny. klasyczny pierścionek z kamieniem można zakupić już za paręset złotych,
  • bogactwo modeli pierścionków- mogą być one złote, srebrne, w kolorze platyny, z różnymi ozdobami,
  • uniwersalność- takie wyroby można łączyć z różną biżuterią, tworząc przy tym spójną całość. Co ważne, są one dostępne w wielu rozmiarach,
  • odporność na uszkodzenia- tytan jest wyjątkowo twardy, a więc trudno go złamać, odkształcić czy zarysować. Nie niszczy się nawet w przypadku styczności z wodą i detergentami,
  • łatwość pielęgnacji- takie pierścionki można łatwo oczyścić zwykłą wodą z mydłem, czy też sięgając po specjalny preparat do czyszczenia biżuterii.

Czy tytanowa obrączka ślubna to dobre rozwiązanie?

Obrączka ślubna musi być wykonana z trwałego materiału, co będzie symbolem silnej więzi i trwałości uczucia, jakie łączy dwoje ludzi. Właśnie takim kruszcem jest tytan. Jest on trwalszy od złota, lżejszy, tańszy, a przy tym wygląda elegancko i z pewnością nadaje się na obrączkę ślubną, pierścionek zaręczynowy, jak i zwykły element biżuterii na co dzień.

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14