Kolczyki antyalergiczne z tytanu medycznego - właściwości

Naturalny tytan medyczny jest to materiał bardzo trwały, a także odporny na powstawanie osadów i różnego rodzaju uszkodzenia. Zanim ktokolwiek zaczął wykorzystywać go do przemysłu jubilerskiego, wykorzystywana była przede wszystkim do wykonywania narzędzi służących w medycynie. Jednakże w ostatnim czasie coraz to częściej wykorzystywana jest do produkcji biżuterii, ale nie tylko. Swoje zastosowanie znalazła również w piercingu.

Dla kogo przeznaczone są kolczyki ze tytanu medycznego?

Kolczyki z tytanu medycznego przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które mają alergię na srebro czy też złoto, jednakże nie oznacza to, że nie mogą nosić ich osoby, które takowego schorzenia nie mają. Dzięki temu, że taka biżuteria nie ma w sobie nic, co mogłoby uczulać alergików, mogą nosić ją nawet osoby, które mają bardzo wrażliwą skórę. Z tego właśnie powodu kolczyki z tytanu medycznego bardzo często wykorzystywane są w piercingu. Są one całkowicie bezpieczne, co za tym idzie, nie powodują żadnych uszczerbków na skórze. 

Jakie są główne zalety biżuterii wykonanej z tytanu medycznego?

Biżuteria wykonana z tytanu medycznego to przede wszystkim niski stosunek ceny co do jakości produktów. Kolczyki wykonane z tego właśnie materiału mają bardzo wysoką wytrzymałość (nie rysują się), dzięki czemu nie ma najmniejszej potrzeby martwić się o to, w jakim stanie będą po upływie dłuższego okresu czasu. Co ważne, nawet po długim i częstym kontakcie z wodą nie ulegają one korozji. Odporne są one także na promieniowanie UV, dzięki czemu nie ulegają przebarwieniom. 

Jednak ich najbardziej atrakcyjną cechą charakterystyczną prawdopodobnie jest fakt, że są one antyalergiczne, co za tym idzie, ich kontakt ze skórą nie grozi żadnymi ich podrażeniami. To właśnie dzięki temu zyskała tak wielką popularność wśród alergików, dla których zakupy związane z jakąkolwiek biżuterią są istnym koszmarem. 

Jak dbać o biżuterię z tytanu medycznego? 

Co należy zrobić, aby biżuteria zachowała swój pierwotny błysk? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, a co najważniejsze, wszystko to zrobicie w swoim własnym zaciszu domowym. Wystarczy, że zaopatrzycie się w sodę oczyszczoną, którą z kolei należy połączyć z wodą, a z tych dwóch składników stworzyć gęstą pianę. Powstały roztwór należy teraz jeszcze tylko nałożyć za pomocą miękkiej szmatki na swoją biżuterię, spłukać wodą, a następnie delikatnie wytrzeć papierowym ręcznikiem. 

Kolejnym skutecznym, łatwym, tanim, a przede wszystkim ogólnodostępnym sposobem dbania o biżuterię z tytanu medycznego jest czyszczenie jej pastą do zębów. Najpierw należy namoczyć kolczyki, następnie zwilżone przedmioty wysmarować specyfikiem, a na sam koniec odłożyć do wyschnięcia i gotowe. 

Dosyć ważne jest również, aby biżuteria była właściwie przechowywana. Co to właściwie w praktyce oznacza? Tak naprawdę wystarczy, że będzie trzymana w specjalnie przeznaczonym do tego pudełku (najlepiej byłoby wyłożyć je delikatnym materiałem, na przykład jedwabiem czy też zamszem). 

Mimo iż tytan medyczny jest odporna na różne uszkodzenia, należy pamiętać, aby unikać substancji takich jak detergenty, woda chlorowana czy też alkohol. Dlatego, psikając się swoimi ulubionymi perfumami, lepiej unikać miejsc, w których znajduje się nasza biżuteria (ponieważ perfumy zawierają w sobie alkohol).

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14