Kolczyk na ucho - prezent dla nastolatka zanim zdecyduje się na przekłucie

Nastolatkowie coraz częściej nakłaniają swoich rodziców do umożliwienia im wykonania kolczyka. Rodzice nierzadko są sceptycznie nastawieni do takich próśb, ponieważ konserwatywny sposób patrzenia na świat wpływa na to, że posiadają oni inny system wartości. Nastolatkowie chcą jednak wyróżniać się na tle swoich rówieśników oraz posiadać charakterystyczne elementy, które sprawią, że będą lepiej czuli się we własnej skórze. Wiele młodych osób, których rodzice nie wyrazili zgody na wykonanie kolczyka, buntuje się i postanawia samodzielnie przekłuć ucho. Takie postępowanie jest jednak niebezpieczne i niesie za sobą poważne ryzyko. 

Dlaczego nie warto przekłuwać uszu w domowych warunkach? 

Wielu nastolatków ma problem z nakłonieniem rodziców na kolczyk, w efekcie czego samodzielnie próbują oni spełnić swoje marzenia. Zrobienie kolczyka w uchu w warunkach domowych jest jednak bardzo niebezpieczne i młode osoby pod żadnym pozorem nie powinny decydować się na takie działanie. Przekłuwanie uszu na własną rękę jest bowiem niesterylne, w efekcie czego może skutkować licznymi negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Wielu nastolatków nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że wykonywanie kolczyka bez pomocy profesjonalisty jest niezwykle niebezpieczne. Aby mieć pewność, że kolczyk w uchu nie przyniesie nam smutnych doznań i nie przyczyni się do problemów zdrowotnych, warto skorzystać ze wsparcia firmy, która ma doświadczenie w tej branży. Jedną z nich jest firma Blodmahl. Jej produkty cechują się świetną jakością oraz są korzystne dla alergików, dzięki czemu ich pomoc może okazać się zbawienna przy wykonywaniu kolczyka. 

Czy dzieci i nastolatkowie mogą nosić kolczyki?

Znaczna część rodziców jest utwierdzona w przekonaniu, że kolczyki w uszach są przeznaczone tylko dla dorosłych. W rzeczywistości jest to nieprawda, gdyż nastolatkowie mogą nosić kolczyki bez obawy o pogorszenie stanu zdrowia czy niekorzystny wygląd. Kolczyki dodają bowiem wielu walorów wizualnych, dzięki czemu każdy nastolatek wygląda w nich estetycznie i zgodnie z obowiązującymi trendami modowymi. Po wykonaniu kolczyka należy oczywiście przestrzegać kilku obligatoryjnych zasad i pamiętać, by nie dotykać miejsca, w którym został on umieszczony. Może to bowiem spowodować powstanie ziarniny oraz blizny. W znacznej większości przypadków noszenie kolczyków jest jednak w pełni bezpieczne i nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami. Co ważne, kolczyki są również przyjazne dla alergików, dzięki czemu nadwrażliwość na niektóre materiały nie jest przeciwwskazaniem do wykonania kolczyka w uchu. Aby mieć pewność, że nie narazimy się na żadne problemy zdrowotne, należy pamiętać, by pod żadnym pozorem nie przekłuwać uszu samemu i korzystać tylko ze sprawdzonych produktów. Oferta firmy Blodmahl jest idealna dla wszystkich rodziców i nastolatków, którym zależy na tym, aby proces przebicia ucha przebiegł z zachowaniem odpowiednich standardów bezpieczeństwa. 

Kolczyki dla nastolatka - idealny patent na prezent 

Rodzice często mają problem ze znalezieniem ciekawego i kreatywnego pomysłu na prezent dla swojej pociechy. Wręczanie pieniędzy bądź słodkich upominków jest bowiem na tyle popularne, że zazwyczaj nie powoduje u dzieci specjalnego zaskoczenia. Rodzice, którym zależy na tym, by sprawić niestandardowy prezent swojemu dziecku, powinni zdecydować się na opłacenie kolczyka. Biżuteria ta cieszy się wśród nastolatków olbrzymią popularnością, co sprawia, że jego zakup niemal zawsze jest idealnym patentem na ciekawy podarek. Co ważne, dzięki ofercie firmy Blodmahl nastolatkowie sami mogą wybierać sobie kolczyk, który najbardziej podoba im się pod kątem wizualnym. Asortyment tej firmy jest bowiem na tyle spory, że znalezienie wymarzonego kolczyka nie jest najmniejszym problemem. Jeżeli jesteś rodzicem, któremu zależy na bezpieczeństwie i szczęściu swojego dziecka, powinieneś zdecydować się na umożliwienie mu posiadania kolczyka. Jeżeli bowiem postawisz na swoim i stanowczo mu tego zabronisz, to dziecko może samodzielnie przebić ucho i narazić się na poważne problemy zdrowotne. 

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14