Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Dla wielu kobiet, to kolczyki są ulubioną częścią biżuterii. Jeśli są dobrze dobrane, kolczyki potrafią zmienić charakter stroju, i co ciekawe potrafią zmienić proporcje twarzy kobiety, która je nosi. Sekret jednak tkwi w dobieraniu rodzajów kolczyków. Zły dobór biżuterii może sprawić, że stylizacja z ciekawej stanie się kiepska, ponieważ kolczyki będę podkreślać inne cechy rysów twarzy niż powinny.

Rodzaje twarzy

W zależności od rodzaju twarzy, model wybranych kolczyków od noszenia powinien być inny. Jeśli ten rodzaj biżuterii będzie dobrany dobrze, proporcje twarzy zostaną wyrównane. Wyróżniamy następujące rysy twarzy:

- twarz okrągła, rodzaj rysów twarzy, które sprawiają, że sama twarz wygląda dziecinnie i sprawia wrażenie pulchnej. Cechą charakterystyczną jest brak wyraziście zaznaczonych rysów;
- twarz trójkątna, cechy charakterystyczne tego rodzaju twarzy to: kości policzkowe, które wystają, krótka i ostro zaznaczona broda, szerokie czoło;
- twarz kwadratowe, najczęściej ten rodzaj rysów twarzy określa się męskimi. Wśród celebrytów, twarz kwadratową ma Paris Hilton, a jej cechą charakterystyczną jest mocno zarysowana żuchwa;
- twarz owalna, ten rodzaj rysów uważa się za idealny. Twarz owalna jest harmonijna, proporcjonalna i nie posiada żadnych dysproporcji;
- twarz pociągła, ten rodzaj ma aktorka Sarah Jessica Parker, a jej cechy charakterystycznymi są wysokie czoło oraz mocniej zaznaczony podbródek, niż przy twarzy owalnej.

Jeśli już wiesz, jaki masz rodzaj twarzy, możesz zacząć dobierać kolczyki do noszenia, które staną się idealnym uzupełnieniem stylizacji.

Dobór kolczyków do rodzaju twarzy

Kobiety mające twarz owalną, mają pełną dowolność w doborze rodzajów kolczyków. Forma tego rodzaju biżuterii oraz długość, może być dowolna. Warto również pobawić się w eksperymentowanie z dużą ilością modeli kolczyków, które w tym przypadku powinny być dobiera do makijażu lub dekoltu. Warto jednak pamiętać o tym, aby zachować umiar. Do owalnego kształtu twarzy bardzo dobrze wyglądają kolczyki, typu zausznice, które nosi się na małżowinie. Do codziennych stylizacji warto zakładać kolczyki do uszu lub małe kółka. Większe, efektowne modele warto zakładać, kiedy czeka nas poważniejsze wyjście. Ostatnio coraz modniejsze, dla Pań o owalnym kształcie twarzy, staje się noszenie kolczyków asymetrycznych.

Twarz pociągłą jest szczupła i harmonijna. Czasami jednak sprawia wrażenie twarzy o długich proporcjach. Jeśli kobieta ma twarz pociągłą, powinna przede wszystkim unikać noszenia kolczyków długich do ramion. Zdecydowanie lepszym wyborem będą kolczyki wiszące, ale posiadające krótkie elementy, albo modele w kształcie koła.

Twarz okrągła sprawia wrażenie, jakby osoba była bardziej pulchna. Dopasowując kolczyki do tego rodzajów rysów twarzy, warto postawić na modele, które wysmuklą jej rysy. Najlepszym wyborem będą modele wiszące, których zadaniem będzie odwrócenie uwagi od słabo widocznych rysów twarzy. Kiepskim pomysłem jest noszenie kolczyków pękatych, okrągłych oraz takich, których forma jest owalna. Trójkąty lub kwadraty może mieć drobna biżuteria na sztyftach.

Trudnym zadaniem jest dobranie kolczyków do trójkątnych rysów twarzy. Szerokie czoło oraz wąski podróbek sprawiają, że modele kolczyków powinny niwelować efekt wąskiego podbródka. W tym przypadku warto sięgnąć po takie modele, które są krótkie, ale mają duże formaty. Dobrym pomysłem są kolczyki, które są szerokie na dole. Podczas stylizacji warto zwrócić uwagę na Reese Witherspoon, aktorka o trójkątnej twarzy bardzo dobrze potrafi dobierać kolczyki do swoich stylizacji.

Twarz kwadratowa, to twarz o typowo męskich rysach, a głównym zadaniem kolczyków jest złagodzenie jej ostrych rysów. Idealnym wyborem do twarzy kwadratowej będzie biżuteria wisząca, najlepiej w kształcie koła. Równie dobrym pomysłem jest założenie modeli kolczyków asymetrycznych, które będą odwracały uwagę od ostrych rysów twarzy.

Różne rysy twarzy, to różne kolczyki

Każda z nas chce wyglądać pięknie. Dobierając biżuterię do naszych rysów, warto zastanowić się na wyborem konkretnego modelu kolczyków. Duże znaczenie ma również postura. Delikatna i mała biżuteria jest polecana paniom drobnym, jeśli zaś sylwetka jest bardziej krągła lepiej wybrać model kolczyków o średnich kształtach. Nie warto podejmować raptownych decyzji dotyczących stylizacji, ale poświęcić na nią kilka dłuższych chwil. Wszystkie dodatki powinny być dobrane w taki sposób, aby podkreślały naszą kobiecość, a jednocześnie ukrywały niedoskonałości.

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14